Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Centrum Usług Społecznych w Mniowie

Świetlica środowiskowo - socjoterapeutyczna „PROMYK” w Mniowie

       

 

Świetlica środowiskowo - socjoterapeutyczna „PROMYK” w Mniowie

Obszarem działania Świetlicy Środowiskowo-socjoterapeutycznej „Promyk” jest Gmina Mniów. Świetlica znajduje się w Mniowie przy ul. Centralnej 11.
( budynek Szkoły Podstawowej w Mniowie).

Pobyt dziecka w placówce jest dobrowolny i nieodpłatny, na podstawie wewnętrznie umotywowanego zgłoszenia dziecka i rodzica.

Placówka przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży od 7 do 16 lat uczęszczających do szkół podstawowych zamieszkałych na terenie Gminy Mniów.
Świetlica Środowiskowo - socjoterapeutyczna „Promyk” w Mniowie jest prowadzona przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mniowie realizujący postanowienia ustawy o pomocy społecznej oraz ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej w celu wsparcia funkcji opiekuńczo-wychowawczych rodziny.

W czasie roku szkolnego świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach”: 13:00 – 17:00, natomiast w okresie wakacji i ferii zimowych w godzinach 10:00 -13:00. Świetlica ma do dyspozycji swoją salę, w której uczestnicy mogą pod fachowym okiem odrabiać prace domowe, bawić się spędzać czas z rówieśnikami. Sala wyposażona jest w materiały i gry edukacyjne, plastyczne, puzzle, klocki, zabawki dla najmłodszych- pluszaki, lalki itp., W ramach zajęć prowadzone są również koła zainteresowań oraz zajęcia z informatyki i języka angielskiego. Uczestnicy rozwijają swoje zdolności i zainteresowania podczas zajęć w kolach muzycznym, tanecznym, teatralnym, dziennikarskim i sportowym.

Głównym celem placówki jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom oraz nauczenie ich prawidłowego i aktywnego organizowania czasu wolnego. Zadaniem świetlicy jest także rozwijanie indywidualnych zainteresowań wśród dzieci i młodzieży biorących udział w zajęciach.
W placówce podopieczni mogą rozwijać swoje zainteresowania z różnych dziedzin kultury, kształtować dobre zachowania w życiu codziennym oraz umiejętność zgodnego przebywania, funkcjonowania i współdziałania w grupie rówieśniczej. Dodatkowo dzieci uczą się wzajemnej odpowiedzialności za siebie.

Wychowawcy świetlicy zapewniają również pomoc i wsparcie dzieciom, poprzez wspólne spędzanie czasu, gry i zabawy, a przede wszystkim prowadzone podczas nich rozmowy, które służą wspomaganiu rozwoju społecznego, emocjonalnego i psychicznego. Dzieci mają dzięki temu możliwość zaczerpnięcia porad od wychowawców dotyczących bieżących spraw i problemów, na które napotykają w codziennym życiu.

Placówka organizuje też różnego rodzaju wyjścia poza teren świetlicy, tj. spacery, wycieczki oraz wyjazdy na basen, do kina i teatru.

 

AKTUALNOŚCI:

Wizyta Św. Mikołaja w świetlicy " Promyk" w Mniowie

Utworzono dnia 06.12.2019

,,Idzie, idzie święty z długą siwą brodą, a dwaj aniołkowie za ręce go wiodą. (…) Każdemu nad głową złota gwiazdka świeci, idą i szukają samych grzecznych dzieci.”  

czytaj dalej na temat: Wizyta Św. Mikołaja w świetlicy " Promyk" w Mniowie

Wycieczka do Europejskiego Centrum Bajek w Pacanowie, oraz Ogrodu Zoologicznego "Leśne Zacisze" w Lisowie

Utworzono dnia 23.09.2019

W dniu 19.09.2019 dzieci ze świetlicy środowiskowo-socjoterapeutycznej „Promyk” pod opieką wychowawców wybrały się na wycieczkę do Europejskiego Centrum Bajek im. Koziołka Matołka w Pacanowie, oraz Ogrodu Zoologicznego "Leśne Zacisze" w Lisowie.

czytaj dalej na temat: Wycieczka do Europejskiego Centrum Bajek w Pacanowie, oraz Ogrodu Zoologicznego "Leśne Zacisze" w Lisowie

Wycieczka do Sandomierza

Utworzono dnia 06.06.2019

W dniu 03 czerwca 2019 roku dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej  "Promyk" w Mniowie  wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Sandomierza.

czytaj dalej na temat: Wycieczka do Sandomierza

GALERIE:

ZAŁĄCZNIKI:

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny obchodzą